Deutsch/German العربية/ Arabic TŘrkše/Turkish Cesky/Czech 中文/Chinese Română/Romanian Svenska/Swedish Ελληνικά/Greek Polski/Polish Italiano/Italian Franšais/French Espa˝ol/Spanish English/English Русский/Russian
 
 
Sağlıklı Yaşlanma
 
Sağlık hizmetleri, işletmeler için de kendisini dağıtır
Onlar derhal onların arkadaşları sağlığı hakkında endişe varsa, bir araştırmaya göre Sirketler kar: "Sirketler geri önleme tedbirleri harcamak, her Euro için üç alırsınız".
 
30 uluslararası şirketler ile çalışma analiz ve iç önleme programlarına yatırım sorulan işletmelerin yaklaşık yarısı için Sağlık yatırımları getirmek yüksek net getiri, görünümünde, bu oran ancak inanılmaz derecede düşüktür.
 
Önümüzdeki yıllarda sanayi ve gelişmekte olan ülkelerde artan refah kronik hastalıkların dramatik bir artışa yol açacaktır. Bu çalışma, ciddi sonuçları nedeniyle, işletmeler, gelecekte onların arkadaşları sağlığı için daha fazla sorumluluk alması gerektiği sonucu çıkıyor.
 
Çalışmada, operasyonel sağlık şu avantajları koyar:
  • Yok zaman maliyetlerin azaltılması
  • Çalışanların verimliliğini dayanıklı bozukluğu maliyetlerinin azaltılması
  • Kurumsal sağlık taahhüt işverenin cazibesini artırın
Gelecekte işverenler birkaç uzmanları için mücadele edecek son nokta, demografik görünümü önemli!
 
çalışanlarınız için önümüzdeki on yıl içinde sağlıklı bir yatırım.

VIPSolution®: Çalışanlarınız için önümüzdeki on yıl içinde sağlıklı bir yatırım.

Hücrelerinizin güç kaynağı
SİTEKROM & VIPSolution´NIN
SİZİN VE VÜDUNUZ İÇİN
NE ANLAMI VARDIR?
Kas hücresi:
Çok küçük ve dahice.

Aerobik metabolizma yani karbonhidrat ve oksijen ile yağların tam yanması ile meydana gelen enerji sağlanması, kas hücresi içinde yer alır. Hücre vücudun en küçük birimidir ve metabolizma çalışması yapabilen ve canlı olarak tanımlanabilir. Hücreler bir kılıftan yani hücre zarından ve iç sitoplazmadan oluşur. Sitoplazmada insan vücudundaki organlar gibi ayrı işlevsel birimler (organeller) vardır. Bir hücre mitokondridir ve “güç merkezi” olarakta bilinir.

Sitokrom mitokondri bir bileşenidir ve hücrenin enerji kaynağına katkıda bulunur. Hücrenin enerji organizmayı harekete geçirir, eğer o çok iyi beslenirse, vücut fonksiyonları sorunsuz hareket eder.

Sitokrom
Hücrenizin güç kaynağı hakkında bilgi edinin!

Tüm fiziksel ve zihinsel faaliyetler için ihtiyaç yeterli hücresel enerji üretme yeteneğidir. Bu yüzden en uygun enerji kaynağı fiziksel ve zihinsel performansı iyileştirmenin anahtarıdır. Biz dayanıklılık antrenmanı yapıyorsak, bu vücudumuza daha önemli oksijen alma ve böylece daha hücresel enerji üretmek için antrenman yapıyoruz demektir. Eğer çok az oksijen işlenmiş ise ve bu nedenle çok az enerji üretilmiş ise, çeşitli fiziksel ve zihinsel faaliyetler etkin bir şekilde uygulanamıyor demektir.

Sitokrom enerji hazırlığına katkıda bulunur ve böylece enerji metabolizması için katkı sağlar. Sitokrom çoğalması için uyarıcı egzersizlerde bulunmaktadır. Hareket ile hücrelere daha fazla kan gitmektedir, transport edilen oksijeni sadece sitokromun hücrede çogaldığı zaman en şekilde iyi kullanabilirsiniz.

Dayanıklılık eğitimi sitokromun artması için en önemli uyarıcıdır. Sitokrom artışı vücudun antrenmana pozitif ayar yaptığını yansıtılır. Hücrelerin sitokrom derecesi ne kadar yüksek olursa, hücre o kadar daha güçlü olur ve o kadar çok enerji üretebilir. VIPSolution® kullanımı ile dayanıklılık performansını artırmak ve kiloyu azaltmak kesinlikle mümkündür.
 
Sitokrom canlılığı yansıtır ve dolayısıyla çeşitli vücut hücrelerinin işleyişini yansıtır.

Sitokrom artışı çeşitli bedensel fonksiyonların olumlu durumunu sinyaller – böylece örneğin kalbin kan nakli kalp ve dolaşım sisteminde daha iyi çalışır. Benzer şekilde yüksek sitokrom iyi kapillarizasyona işarettir - yani en küçük kan damarlarının bir artışı- oksijen doku içine yapılır. Kaslar, tendonlar ve bağlar artan eğitim tarafından daha iyi eğitilir. Aynı zamanda sitokrom indirekt olarak insanın zihinsel kapasitesi için bir göstergedir, hem de dayanıklılık antrenmanı zihinsel fonksiyonları pozitif etkiler, örneğin konsantrasyon, hazmetme kapasitesi, bellek performansı ve reaksiyon yetenekleri.

iyi dayanıklılık = yüksek sitokrom
• VIPSolution® motivasyon ve zihinsel performans konusunda destek vermektedir

Dayanıklılık nedir?
Uzun bir nefes ile güzel bir yaşam.

Genel olarak fiziksel zorlanma yapmak ama uzun bir sürede önemli yorgunluk olmadan dayanma yeteneğine sahip olmak demektir. Genel anlamda dayanıklılık kas kütlesinin vücutta en az 1/6 bütün kasların oynaması demektir. Bu yürüme, koşma ve bisiklet sürmede meydana gelmektedir. Genel dayanıklığın düzelmesi için olumlu etkiler hem kas gücünü yükselmesi yanında, özellikle kardiyovasküler sistem, ve böylece sağlık ve refahı sağlamak için katkıda bulunur.

Dayanıklılık sporu:
• Direnc kuvvetini artırır ve savunmayı güçlendirir
• Kalp ve dolaşım sistemi durumu teşvik eder

Dayanıklılık ve sitokrom
Sitokrom oranı arttığında, rahatınız da artar.

İyi bir genel dayanıklılık olduğunda, özellikle sitokrom yüksek konsantrasyonda mevcuttur.
Bu nedenle de enerji bütçesi için "marker" olarak da hizmet verebilir.

Haben Sie ein gutes Herz?Aerobik metabolizmada düzenli ve hedefli dayanıklılık eğitimi daha verimlidir ve böylece hücredeki mitokondrinin miktarını artırır ve aynı zamanda sitokrom oranı yükselir, yani hücre bu enzimden fazla üretir. Sonuç olarak biozoom tarafından ölçülen sitokrom miktarı direkt olarak dayanıklılık performansına bağlanabilir.

Ancak dayanıklılık eğitimi yeterli yoğunluk ve süre ile yapılmalıdır ki mitokondri sayısını – hücrenin güc kaynağı - artırmalıdır. Sitokrom hücrede mitokondri sayısının artmasından önce yükselir. Eğitim eger artık gerçekleşmez ise, hücrenin sitokrom miktarı azalır ve böylece genel dayanıklılık da tekrar iner. Bu azalma mitokondri kapasitesinin azalmasından daha hızlı meydana gelir.

Vücudunuzu VIPSolution® ile tanıyın ve izleyin. Böylece vücudunuzun ihtiyaçlarının daha çabuk farkına varıp onları artırmak için hızlı bir şekilde cevap verebilirsiniz. Daha fazla canlılık, hayatta daha fazla sevinç ve hastalığa ve obeziteye karşı daha iyi koruma sonuçlar olabilir. Direktor Willi Ehrlich 

Önleme 21. yüzyılın ilaçtır!

Metabolizma, yapım yıkım (ya da özümleme) canlıda yaşamın sürdürülmesi sırasında gerçekleşen tüm kimyasal tepkimelerdir.

Her organizma, büyüme, gelişme, ısı, hareket, üreme gibi yaşamsal etkinlikleri sürdürebilmek için dış çevreden bazı maddeler ve enerji almak zorundadır. Bu maddeler ve enerji, yaşamsal etkinliklerin sürdürülebilmesi için gereken organik moleküllerin sentezlenmesinde kullanılacaktır. Dış çevreden alınan organik ya da inorganik moleküller, ya önce parçalanarak, yıkıma uğratılarak ya da yıkıma gerek kalmadan gerekli moleküllerin sentezlenmesinde kullanılır.

Daha karmaşık yapıdaki molleküllerden oluşan maddelerin organizmada, daha basit yapılı moleküllere yıkımı süreçlerine metabolizmanın katabolizma süreçleri denilir. Daha basit yapıdaki molleküllerin, daha karmaşık yapıdaki molleküllerin sentezinde kullanılması ise anabolizma tepkimeleridir. Organizmada bir reaksiyonun başlangıç maddesinden ürüne dönüşmesi süresince meydana gelen kimyasal değişikliklere ara metabolizma, bu değişiklikler sırasında meydana gelen ara ürünlere metabolitler adı verilir.

Nefes kesinlikle Sağlıklı, bu sayede "kötü" gevşek gücünü ve nüfuzunu thens.